* Strona główna
* Forum na Byku

* Statut NKSA
* Lista członków NKSA
* Zarząd NKSA (+ kontakt)

* Kalendarium


Aktywne projekty:
* Wieczory z Gwiazdami
* Astrominaria
* Za Orbitą
* Messier
* Grubb
* AstroŻuk


My i Obserwatorium:
* KSAKN 2018
* OSSA 2016
* WKWP 2015
* I Warsztaty Astrofoto
* Astrotrip 2013
* Konferencja "WKW"
* Wyjazd na Kudłacze
* KSAKN KWW
* Mały Radioteleskop
* Kometa 103P/Hartley 2
* Festiwal Nauki 2010
* Wyjazd do Niepołomic 2010
* Wyjazd do Torunia 2006


Galerie zdjęć:
* Zaćmienie Słońca
* Projekt Messier
* Słońce z Grubba
* Księżyc
* Zaćmienie Księżyca

* Więcej zdjęć


Filmiki:
* Kometa 103P/Hartley
* Praktyki w Poznaniu
* Taniec RT-15
* Parkowanie RT-9
* Astrotrip 2013 - zwiastun
* Warsztaty astrofoto
* Obserwacje Grubbem

- - - - -

* Lista pomocników na WzG
* Archiwum newsów


Spotkanie integracyjne Koła

Autor: Dajana Olech, 24 listopada 2014 r.

Na spotkanie przybyli niemal wszyscy członkowie Koła i już od pierwszych minut toczyła się zażarta bitwa o przesunięcie swojego pionka o oczko. Pierwsza planszówka, jaka poszła "w ruch" okazała się grą, w której liczyły się wiedza i refleks - w ciągu pięciu sekund trzeba było odpowiedzieć na różnego typu pytania. Każdy, kto obserwował graczy mógł sporo dowiedzieć się o otaczającym świecie, np., że w Dani jest ruch lewostronny, a jednym z rodzajów torebki jest "ta taka, na ten!". Mało wie również ten, kto nie wie, że rodzajem zielonej rośliny jest "bźdźło", znaną lekkoatletką - Usain Bolt, jeden ze znanych ojców filmowych - Ojciec Mateusz, a trzy rodzaje metali to: ciężkie, lekkie i Nergal. W czasie gry objawiało się także nasze "zboczenie zawodowe", gdyż przy pytaniu, o rzeczy na 'o', pierwsze słowo, jakie padło to "obserwatorium", a kiedy trzeba było wymienić trzy dowolne tytuły książek, to bez wahania padło "Analiza tensorowa"! W momencie, kiedy ci, co oszukiwali doszli do mety, ustalono, że trzeba jeszcze wrócić na start.


Kiedy skończyły się pytania, część kołowiczów poszła na podbój mikrofonu. śmiałków nie zraziła nawet awaria monitora wyświetlającego słowa piosenki już po kilku sekundach od rozpoczęcia kolejnej, tak więc "Dziewczyna o perłowych włosach" dołączyła do kołowej listy piosenek śpiewanych "lalaaaa, nananaa, uuuu, oł jeah!" zamiast prawdziwych słów. Zdaje się, że (oczywiście ze względu na późną porę) publika w obu przypadkach zrozumiałaby tyle samo z tego, co tak naprawdę jest śpiewane.


W trakcie całego wieczoru zostało rozegranych mnóstwo rozgrywek, z czasem coraz mniej wymagających myślenia (w jednej z ostatnich planszówek głównym zadaniem było klaskanie). Niestety niektórym (w tym i prezes) nawet i to już nie wychodziło. Pozostało zatem puszczanie baniek mydlanych i zabawa w ich łapanie (tak, tak, członkowie Koła są teoretycznie pełnoletni)...


Spotkanie można było również wykorzystać jako szansę na nadrobienie zaległości i rozmowę z osobami, których się dawno nie widziało i za rzadko nas odwiedzają (tak, Paluina, to o Tobie! ;) ).


Czas w Cafe Piast wszystkim minął miło i szybko. Kończąc zabawę część kołowiczek postanowiła jeszcze zahaczyć o najbliższego McDonald'sa. Jednak trafienie do takowego okazało się nad wyraz trudne, gdyż pierwszym, co było słychać po wejściu do samochodu było: "gdzie jest Kraków?", a następnie, po kilku minutach "o, mam Małopolskę!". Udało się dotrzeć jadąc "na czuja". Nie udało się jednak zamówić wszystkiego gdyż, jak to skwitowała pani z obsługi "chyba chodził o o ofertę KFC - McDonald's nie ma w ofercie skrzydełek z kurczaka".


Spotkanie okazało się jednym z najlepszych spotkań integracyjnych w ostatnich latach. Dla niektórych członków Koła co prawda skończyło się w niejasnych okolicznościach, jednak zdecydowanie można je uznać za udane. Następne na celowniku, to spotkanie opłatkowe. Oby z taką samą frekwencją!

Szybkie linki:


Rezerwacja czasu:


Zaprzyjaźnione koła:


Wszelkie materiały zamieszczanie na stronie należą do NKSA, chyba że napisane jest inaczej. Opieka nad www: Patryk Liniewicz 2019.